ANKARA NALLIHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde Ayhan Sümer Kültür Merkezinde İMEF Tarafından Güvenli İnternet Eğitimi Konferansı Verildi

İlçemizde Ayhan Sümer Kültür Merkezinde İMEF Tarafından Güvenli İnternet Eğitimi Konferansı Verildi

İlçemizde 12.12.2014 tarihinde İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu(İMEF) yetkilileri tarafından Güvenli İnternet Eğitimi Konferansı verildi. Ayhan Sümer Kültür Merkezinde yapılan konferansa ilçemizde bulunan liselerden 140´ı aşkın sayıda öğrenci, 20´ye yakın öğretmen ve idarecinin katılımları sağlanarak çağımızın gereği olan internetin güvenli ve bilinçli kullanımı hakkında önemli bilgilendirmeler yapıldı.

İMEF´in Ankara genelinde 24 ilçede yapacağı Güvenli İnternet projesi eğitimi Şereflikoçhisar ve Beypazarı´ndan sonra Nallıhan ilçemizde de yapılmış oldu. Konferansın açılış konuşmasını İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu Başkanı Dr. Süleyman Basa yaparken, İMEF Genel Başkan Yardımcısı Nizamettin BİLİCİ, Başkent Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Görevlisi Çığır İLBAŞ, Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Öğretim Görevlisi Gizem ÖĞÜTÇÜ  ve Avukat Özgür ERALP tarafından sırasıyla İnternet Kullanımı, Güvenli İnternet ve İnternet Hukuku konularında paylaşımlar yapıldı.

Sosyal Medyanın gençler tarafından kullanımları sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar tek tek anlatılırken, konferansta internet üzerinde yaşanmış olaylar ve bilişim suçlarını içeren davalar ile ilgili bir çok örnek aktarıldı.

Katılımcılarımız açısından oldukça faydalı olduğunu düşündüğümüz konferans soru ve cevap bölümünün ardından sona erdi.

 

Yazı Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No 30 Nallıhan Hükümet Konağı Kat 1 Nallıhan / Ankara - 0312 785 20 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.