ANKARA NALLIHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Bayram BENLİCE´nin Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı Mesajı

 
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Bayram BENLİCE´nin Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Bayram BENLİCE , yayımladığı mesajında; "30 Haziran  ve 1 Temmuz 2018 tarihlerinde  ülke genelinde  gerçekleştirilecek olan   Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’ nda ortaöğretim kurumlarının 12. sınıflarında öğrenim görmekte olan öğrencilerimize başarılar diliyorum."dedi.

Konuşmasının devamında ; 

Değerli Öğrencilerim,

“Vermiş olduğunuz emeklerin, yapmış olduğunuz çalışmaların karşılığını almanın vakti geldi. Gece gündüz demeden uykularınızdan da fedakarlık yaparak çalıştınız, çabaladınız. Ne başlangıçtır YKS ne de bir son. Akademik başarıyı hedefleyenler için bir basamaktır. Hayatın amacı değil aracıdır. Bu düşüncelerle sınava ne fazladan bir anlam (olmazsa olmaz gibi) yükleyin ne de onu hafife alın.

 

Değerli Velilerim,

Çocuklarımıza beslediğimiz sevgi sınavlardan bağımsız olmalıdır. Başarılı olduklarında çok, başarısız olduklarında az duyulan sevgi çıkarcı bir sevgidir. “Sevgi karşılıksız  olmalıdır.” Onlarla birlikte sizler de fedakarlıkta bulundunuz, yeri geldi onlarla birlikte uykusuz kaldınız. Ancak şu andan itibaren onlar için verebileceğiniz en önemli şey moraldir. Başarı ya da başarısızlıkta yani her şartta onların yanında olacağınızı hissettirin.

Benlice,  açıklamasının son bölümünde öğrencilerimizin eğitiminde emeklerini ve desteklerini esirgemeyen tüm idarecilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimizin ailelerine teşekkür etti.

Yazı Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No 30 Nallıhan Hükümet Konağı Kat 1 Nallıhan / Ankara - 0312 785 20 09 0312 785 30 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.